Twoja trasa:» Strona główna» Aktualności» Kubica i Russell są zadowoleni z współpracy ze sobą
Aktualności
28.11.2018
Kubica i Russell są zadowoleni z współpracy ze sobą
Kubica i Russell są zadowoleni z współpracy ze sobą

Kierowcy Williamsa przyznali, że współpracuje im się ze sobą bardzo dobrze. George Russell był pod wrażeniem wiedzy Roberta Kubicy. Ekipa z Grove podczas testów chciała zrozumieć nowe ogumienie, by móc dokonać trafnego wyboru mieszanek na pierwsze rundy sezonu 2019.

Robert Kubica, łącznie 71 okrążeń, najlepszy czas 1:39.296
"Skupialiśmy się na oponach na sezon 2019. Bardzo ważne było zrozumienie różnic i ocenienie, co się zmieniło. Teraz testy odbyły się w bardzo ciepłych warunkach, ale zimowa sesja i kilka pierwszych wyścigów odbędzie się przy innej pogodzie. Przejdziemy przez program, który realizowaliśmy w ostatnich dwóch dniach, a ja usiądę z chłopakami i George'm, by wybrać opony na zimowe testy oraz na pierwsze cztery rundy. Dodatkowo, dla mnie to była dobra okazja, by wrócić do samochodu, sprawdzić różne mieszanki, ale też do rozgrzania mięśni przed okresem ładowania baterii. Zima będzie długa i przygotujemy się w tym czasie do nadchodzącego sezonu. Pracuje mi się dobrze z George'm. To bardzo miły chłopak i mamy dobry kontakt, a to jest kluczowe dla nas i dla zespołu. Ogólnie, testy były dobre, czekam z niecierpliwością na 2019 rok."

George Russell, łącznie 97 okrążeń, najlepszy czas 1:38.802
"Jestem bardzo zadowolony z przebiegu moich pierwszych testów z Williamsem, ogólnie było bardzo pozytywnie. Fantastycznie jest poznać wszystkich, zrozumieć, jak pracują, ale wspaniale jest też jeździć bolidem. Byłem miło zaskoczony odczuciami w samochodzie i myślę, że zrobiliśmy kilka kroków naprzód, jeśli chodzi o sezon 2019. Testy opon dają dużo zespołowi, zebrali dużo potrzebnych informacji, a to daje dobre wyobrażenie przed pierwszymi testami i wyścigami. Praca z Robertem w czasie testów była świetna, on ma tak ogromną wiedzę inżynieryjną dzięki swoim poprzednim doświadczeniom. Wierzę, że możemy mieć pozytywny wpływ i pomóc zespołowi w pójściu w dobrą stronę, by poprawić osiągi. Nie ma czasu na odpoczynek w ciągu następnych kilku tygodni. Będę bardzo zajęty, pojawiając się na imprezach Autosportu, British Racing Drivers' Club czy Mercedesa. Poza tym, jest wiele pracy w Grove z Williamsem. Przygotowując się na sezon 2019 muszę mieć pewność, że fizycznie będę gotowy do testów."

źródło: www.f1.dziel-pasje.pl

Pomoc
Uwaga! Darmowa dostawa paczką priorytetową Poczty Polskiej na obszarze Polski przy płatności online i zakupach powyżej 400 zł