PRODUKTY
PRODUKTY
  • Promocje
Twoja trasa:» Strona główna» Aktualności» Rosberg powiększa przewagę w mistrzostwach
Aktualności
03.04.2016
Rosberg powiększa przewagę w mistrzostwach
Rosberg powiększa przewagę w mistrzostwach

 

Nico Rosberg w Bahrajnie powiększył swoja przewagę w mistrzostwach nad Lewisem Hamiltonem, który ponownie popełnił kosztowny błąd na starcie wyścigu. Brytyjczyk słabo ruszył i miał kontakt z Valtteri Bottasem w pierwszym zakręcie, spadając na odległą 9 pozycję. W trakcie wyścigu udało mu się powrócić na trzecie miejsce. Nico Rosberg w tym czasie pewnie kontrolował tempo i sięgnął po swoją piątą z rzędu wygraną w wyścigu F1.

 

Nico Rosberg, P1

„Wow, co za weekend! Jestem bardzo zadowolony z tego jak wszystko teraz funkcjonuje. Start z całą pewnością stanowił klucz do mojej wygranej- to była wspaniała chwila, gdyż to właśnie temu obszarowi przed wyścigiem poświęciliśmy dużo czasu. Objęcie prowadzenia w pierwszym zakręcie dało mi ulgę, gdyż w lusterkach widziałem, że wiele się tam działo. Potem jednak mogłem spokojnie kontrolować tempo i jechać po wygraną. Jeżeli chodzi o strategię musieliśmy rozegrać to bezpiecznie. Być może nie była to najszybsza opcja, ale musieliśmy pokrywać ryzyko pojawienia się na torze samochodu bezpieczeństwa. Dla mnie to był prawie idealny weekend- tylko kwalifikacje mogły być odrobinę lepsze. Co za wspaniałe rozpoczęcie sezonu- ogromne podziękowania dla wszystkich w naszych fabrykach za tak wspaniałe auto! Teraz czekam na Chiny, gdzie wygrałem swoje pierwsze Grand Prix. Będę miał więc sporo pozytywnej energii zmierzając tam na kolejny wyścig.”

 

Lewis Hamilton, P3

„Nie miałem udanego startu- w zasadzie nie był on tak słaby jak poprzedni. To były dwa zupełnie różne wypadki- oba bolesne, ale ten chyba bardziej! W Melbourne straciłem przyczepność kół, ale teraz po prostu nie ruszyłem tak dobrze jak potrzebowałem i była to moja wina. Gdy startujesz z pierwszego pola i zaczynasz spadać, szybko przeistacza się to w efekt domina. Bardzo łatwo jest o kontakt i tak właśnie stało się w pierwszym zakręcie. Mimo to udało mi się odzyskać część pozycji i zdobyć jakieś punkty, tak więc ponownie udało mi się jakoś ograniczyć straty. Bardzo niewiele brakowało, abym nie ukończył wyścigu, tak więc cieszę się, że ostatecznie skończyło się tylko na stracie kilku punktów. Miałem tak ogromne uszkodzenia w bolidzie, że nie mogłem nadążyć za Kimim. Walczyłem twardo i robiłem co mogłem- ale nie mogłem go dogonić, więc ostatecznie zdecydowałem się oszczędzać opony na wypadek pojawienia się samochodu bezpieczeństwa. Ogromne podziękowania dla fanów, którzy przybyli na ten weekend. Mam tutaj ogromne wsparcie. Bardzo dobrze mnie tutaj przyjęto, więc nie mogę doczekać się powrotu za rok. Teraz muszę czekać na wizytę w Chinach i kolejną walkę- tor ten był jednak dla mnie przez wiele lat łaskawy, więc liczę, że za dwa tygodnie szczęście się odwróci.”

 

źródło: f1.dziel-pasje.pl

 

Pomoc
Uwaga! Darmowa dostawa paczką priorytetową Poczty Polskiej na obszarze Polski przy płatności online i zakupach powyżej 400 zł