Twoja trasa:» Strona główna» Aktualności» Archiwum» Ferrari otrzymało jasny cel na sezon 2016
Archiwum aktualności
05.01.2016
Ferrari otrzymało jasny cel na sezon 2016
Ferrari otrzymało jasny cel na sezon 2016

Zespół Ferrari, który po minionym sezonie stanowi nadzieję wielu kibiców na przełamanie hegemonii zespołu Mercedesa na torach Formuły 1, otrzymał jasny cel na sezon 2016.

Sergio Marchionne, podczas debiutu akcji Ferrari na giełdzie w Mediolanie dał jasny przekaz, że chce aby jego ekipa w tym roku sięgnęła po tytuł mistrzowski.

„Sezon 2016 powinien być dla nas rokiem powrotu na szczyt” mówił Marchionne. „Naszym inwestycjom nic nie brakuje.”

„Chcemy przedstawić się w Australii jako ekipa do pokonania. Wiemy, że nasi rywale są mocni, ale nie obawiamy się ich, gdyż jesteśmy najbardziej utytułowanym zespołem w historii Formuły 1.”

Nieco mniej pewnie w tych kwestiach wypowiadał się również obecny w Mediolanie szef zespołu Ferrari, Maurizio Arrivabene. Włoch przyznał jednak, że musi szanować opinię swojego szefa.

„W chwili, w której pojawimy się na torze, zrozumiemy gdzie jesteśmy i czy mamy powody do zadowolenia” odpowiadał Arrivebane. „Niemniej Marchionne jest prezydentem i ma prawo ustanawiać cele. Ja muszę je osiągać i nie mam z tym problemu.”

Wedle doniesień serwisu Auto Motor und Sport nowy bolid Ferrari w końcu ma mieć mocno zmienione przednie zawieszenie, a jego nazwa jest już znana włodarzom.

„Nazwa i grafiki są już przygotowane ale powiadomimy was o nich w odpowiednim czasie” dodawał Arrivabene.

 

 

źródło: f1.dziel-pasje.pl

Pomoc
Uwaga! Darmowa dostawa paczką priorytetową Poczty Polskiej na obszarze Polski przy płatności online i zakupach powyżej 400 zł